Prvý cestovný príkaz

Pozrime sa na to, ako v Služobke môžete vytvoriť a vyúčtovať cestovný príkaz. Prvým krokom je vždy vytvoriť cestovný príkaz. To spravíte z obrazovky zoznamu cestovných príkazov.

Cestovný príkaz v Služobke zhŕňa všetky informácie na jednom mieste. Kedy, kam, ako a kto pôjde na pracovnú cestu vždy nájdete tu. Ak na cestu ide viacero ľudí, stačí ak ich pridáte ako účastníkov, nemusíte každému vytvárať cestovný príkaz zvlášť.

Formulár cestovného príkazu

Detail cestovného príkazu

Pri vytváraní môžete zvoliť či chcete aby ste boli pridaný ako prvý účastník vy, alebo niektorý z vašich kolegov. Účastníkov môžete po vytvorení upravovať ako chcete v sekcií Účastníci. Potom môžete vytvoriť vyúčtovanie pre účastníkov kliknútím na tlačidlo Vytvoriť vyúčtovanie.

Ďalším krokom je samotné vyúčtovanie.

Vyúčtovanie

Formulár cestovného príkazu

Vyúčtovanie

Ako prvé musíte zadať presuny. Presun znamená cestovanie jednym dopravným prostriedkom do alebo naspäť z miesta výkonu. Ak ste cestovali napríklad vlakom a lietadlom, musíte pre každý prostriedok vytvoriť jeden presun.

Ak ste prechádzali cez hranice, nemusíte pre každú krajinu vytvárať presun, stačí ak zadáte v jednom presune hraničné prechody.

Formulár cestovného príkazu

Formulár presunu

Uzatvorenie vyúčtovania

Po pridaní aspoň dvoch presunov sa automaticky vypočíta váš nárok na stravné, vreckové a v tomto bode môžete vyúčtovanie uzatvoriť.

Formulár cestovného príkazu

Uzatvorenie vyúčtovania

Po uzatvorení vyúčtovania už nemôžete robiť zmeny, ale môžete ho kedykoľvek znovu otvoriť vyžiadaním zmien a upraviť ho.

Ak ste tak ešte nespravili prečítajte si ďalšiu kapitolu o pozvaní vašich kolegov.

© 2023 Endpoint s. r. o. Želáme vám ešte pekný deň.