Neobjavili sme Ameriku, iba sme vylepšili vyúčtovanie cestovných príkazov.

Pozrite sa ako vám Služobka uľahčí vyúčtovanie cestovných príkazov, či už sa jedná o tuzemskú alebo zahraničnú pracovnú cestu.

Zoznam pracovných ciest

Cestovné príkazy

Zhromažďujte všetky informácie o pracovnej ceste prehľadne na jednom mieste. Kedy, kam, ako a kto má ísť na pracovnú cestu? Každému účastníkovi môžete zadať odlišné informácie. Toto všetko nájdete v cestovnom príkaze.

Detail cestovného príkazu

Vyúčtovania

Každý účastník pracovnej cesty má k dispozícii svoje vyúčtovanie, kde sa nachádzajú všetky jeho presuny, výdavky, stravné, náhrady pri použití súkromného vozidla a ostatné informácie o priebehu jeho pracovnej cesty.

Detail vyúčtovania
Nástroje v Služobke

Ako vyúčtovať cestovný príkaz?

1

Presuny

Začnite vaše vyúčtovanie zadaním presunov. Zadáte akým prostriedkom, odkiaľ, kam a kedy ste cestovali a aplikácia automaticky vypočíta stravné a náhrady.

2

Zabezpečená strava

Stravné sa vypočíta podľa aktuálnych sadzieb a vám stačí iba označiť kedy ste mali zabezpečenú stravu. Prehľadne uvidíte výšku stravného na každý deň.

3

Výdavky

Počas pracovnej cesty vám môžu vzniknúť výdavky. Tie zapíšete priamo do vyúčtovania, pričom môžete k tomu nahrať aj súbor s dokladom.

4

Náhrady

Pri súkromnom vozidle vám aplikácia automaticky vypočíta náhrady podľa aktuálnej sadzby. Ak nemáte doklad o tankovaní, aplikácia vám priradí cenu pohonnej látky zo ŠÚ.

Majte prehľad

Výsledok vždy po ruke

V rozhraní

Najdôležitejšia časť vyúčtovania je jeho výsledok. Ten je zobrazený v aplikácii v prehľadom formáte, kde sú rozpísané jednotlivé položky a aj celkový výsledok. Vždy budete mať po ruke sumu, na ktorú má účastník nárok alebo ktorú musí vrátiť.

Detail výsledku vyúčtovania
  • Podpora až 32 zahraničných mien
  • Výsledná suma vyúčtovania v eurách
  • Prehľadný výsledok vyúčtovania - koľko má účastník dostať/vrátiť
  • Kurzy ECB priamo v aplikácii

PDF na stiahnutie

Samozrejme, výsledok v aplikácii vždy nestačí. Preto ponúkame výsledok aj vo formáte PDF, ktorý si môžete stiahnuť a použiť ako podklad do účtovníctva. Navyše jeho jednoduchý čiernobiely dizajn šetrí toner vašej tlačiarne, ak potrebujete mať fyzickú kópiu.

Detail výsledku vyúčtovania vo forme PDF
  • PDF súbor na stiahnutie
  • Čiernobiely formát vhodný na tlač
  • Prehľadné zobrazenie všetkých informácii o vyúčtovaní
  • Dostupné v ktoromkoľvek kroku vyúčtovania
Pre celú firmu

Práca v tíme o niečo jednoduchšia

Ikona presunov vyúčtovania

Kopírovanie presunov

Ak na pracovnej ceste bolo viacero účastníkov, stačí ak si presuny vyplní jeden z nich. Ostatní si ich môžu jedným kliknutím skopírovať.

Ikona automatických kurzov mien

Automatické kurzy

Kurzy vo vyúčtovaní sa automaticky doplnia na základe začiatku pracovnej cesty a dátumu dokončenia vyúčtovania.

Ikona číslovania vyúčtovaní

Číslovanie

Vyhovuje vám viac číslovanie vyúčtovaní v rade za sebou alebo podľa čísla cestovného príkazu? Vyberte si sami v nastaveniach.

Ikona schvaľovania

Schvaľovanie

Chcete mať pod kontrolou vyúčtovania účastníkov pracovnej cesty? K dispozícii máte nástroj pre kontrolu a schvaľovanie vyúčtovaní.

Ikona duplikácie cestovných príkazov

Duplikácia cestovných príkazov

Máte pracovné cesty, ktoré sa vám často opakujú? Vďaka duplikácii stačí iba zadať nový dátum pracovnej cesty a všetky informácie sa skopírujú.

Ikona záverečnej správy

Záverečná správa

Chcete mať od účastníka výstup z pracovnej cesty? Každý účastník má možnosť napísať vo vyúčtovaní záverečnú správu.